REFCO COMBI - Najlepsza pompka do skroplin w 2023 roku
REFCO COMBI - Najlepsza pompka do skroplin w 2023 roku

W dzisiejszych czasach, dynamiczny rozwój technologii przemysłowej nieustannie wprowadza innowacyjne rozwiązania, które rewolucjonizują sposób, w jaki przeprowadzane są różnorodne procesy. Jednym z kluczowych elementów wpływających na efektywność i precyzję w obszarze chłodnictwa i klimatyzacji jest odpowiednie narzędzie do obsługi czynników chłodniczych. W tym kontekście, wyróżniającym się produktem na rynku jest pompka do skroplin REFCO COMBI. To urządzenie, które nie tylko spełnia najwyższe standardy jakości, ale również wprowadza innowacyjne funkcje, umożliwiające profesjonalistom w branży jeszcze bardziej efektywną pracę. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu unikalnemu produktowi, analizując jego kluczowe cechy, zalety oraz sposób, w jaki przyczynia się do optymalizacji procesów związanych z obsługą skroplin w systemach chłodniczych.

REFCO to szwajcarska firma z bazą, biurem i główną fabryką w Nicei, na południe od Zurichu. Firma została założona w 1971 roku. Pierwsze produkty tego producenta to oprawy numeryczne, które nadal możesz znaleźć w ofercie REFCO. Firma działa na rynku już od ponad 50 lat i posiada liczne fabryki, między innymi w Niemczech. To właśnie ta fabryka zajmuje się produkcją pompek COMBI. 

Do czego służy pompka do skroplin REFCO COMBI?

W każdym urządzeniu chłodniczym, klimatyzacyjnym, czyli w pompie ciepła - w wymienniku, gdzie odbierane jest ciepło, czyli w parowniku - skrapla się kondensat (woda). Z pary, która przepływa przez ten wymiennik skrapla się woda. Zadaniem serwisantów, montując takie urządzenie, jest prawidłowe odprowadzenie tego kondensatu z urządzenia. Jeśli tego nie zrobimy w sposób prawidłowy, to w najlepszym przypadku będziemy mieli zalaną ścianę. A wiadomo, że może się to skończyć zalaną instalacją elektryczną i wieloma za tym idącymi problemami. Najlepszym sposobem odprowadzenia skroplin z urządzenia jest metoda grawitacyjna, czyli metoda, w której woda spływa sama. Jest to najtańsze i najprostsze rozwiązanie. Rzadko kiedy może tutaj dojść do awarii. Jeśli nie mamy jednak możliwości grawitacyjnego odprowadzenia skroplin, a takie instalacje bardzo często się zdarzają w dzisiejszych czasach, to musimy użyć do tego właśnie pompki skroplin. Powinniśmy więc szukać pompki, która będzie najbardziej trwała, najbardziej żywotna i najbardziej niezawodna. W tych kategoriach zdecydowany prym wiedzie REFCO COMBI.

Zalety REFCO COMBI

Pompki REFCO powstały w oparciu o prawie czterdziestoletnie doświadczenie ich kadry inżynierskiej. Trzeba przyznać, że udało im się stworzyć produkt z kilkoma przewagami nad konkurencyjnymi produktami. Ta najważniejsza przewaga to niezawodność, co świetnie tłumaczy fenomen pompki COMBI. Oprócz tego, z punktu widzenia użytkownika końcowego, ta pompka jest super cicha. Serwisanci w swoich opiniach często mówią, że jest to wręcz jedno z najcichszy urządzeń, z którymi przychodzi im pracować. 

Kolejnym benefitem COMBI jest gwarancja. REFCO proponuje przejrzyste warunki, a sama gwarancja rozpoczyna się w dniu montażu. Nie ma znaczenia, kiedy pompa została zaimportowana do Polski, jak długo leżała w magazynie, czy też w warsztacie, czy na pace auta serwisowego. Dopiero od dnia instalacji klient końcowy dostaje 2 lata ochrony gwarancyjnej. Pewnie zastanawiasz się jak REFCO weryfikuje kiedy de facto pompka została uruchomiona? W pompce znajduje się gniazdo USB, które pozwala podłączyć pompkę do komputera i po pobraniu aplikacji serwisowej ze strony www, można zaimportować ten plik serwisowy, który zawiera wszystkie ważne informacje począwszy od numeru seryjnego, przez datę produkcji, podstawowe parametry pracy, skończywszy właśnie na dniu uruchomienia, który zapisuje się samoczynnie.

-

Ten artykuł powstał w oparciu o materiał zamieszczony na naszym kanale YouTube. Pochodzi z odcinka, który nakręciliśmy we współpracy z Michałem Wilczkiem, managerem sprzedaży REFCO w Europie północno-wschodniej.

W firmie poruszamy kolejne zagadnienia zwiazane z REFCO COMBI, m.in.:
- Ogólny opis modelu COMBI wraz z przedstawieniem historii powstania
- Parametry pracy pompki skroplin
- Budowę czujnika i pompki
- Akcesoria montażowe załączone do zestawu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całego filmu, z którego dowiesz się jeszcze więcej o pompce REFCO COMBI.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium